O mnie

o mnie chadonistka zdjęcie cienia na tle kostki brukowej

Cześć. 🙂

Ciekawa jestem, czy już trochę porozglądałeś/aś się na moim blogu, czy może zacząłeś/zaczęłaś właśnie od tej podstrony. Tak czy inaczej: ciepło Cię witam na moim blogu!

Jak być może już zdążyłeś/aś zauważyć, piszę tu głównie o Chorobie Afektywnej Dwubiegunowej. To zaburzenie psychiczne, które sama mam. Tak, dobrze czytasz – nie jestem ani lekarzem psychiatrą, ani psychologiem, ani psychoterapeutą, terapeutą zajęciowym, terapeutą środowiskowym czy pielęgniarką psychiatryczną, itd. Nie jestem żadnym specjalistą pracującym dzień w dzień z osobami chorującymi psychicznie. Z tej strony zwykła pacjentka. 😉 No to mamy wyjaśnione. 😉 Mam nadzieję, że nie wprowadziłam Cię nigdzie w błąd, bo naprawdę nie chciałabym wchodzić w cudze buty!

Na co choruję? ChAD to najkrócej mówiąc zaburzenia nastroju, gdzie chory może przeżywać stany od depresji do manii. Jeśli chciałbyś/chciałabyś przeczytać więcej o tym czym jest Choroba Afektywna Dwubiegunowa, to zapraszam do tego wpisu. Tam opisałam to bardziej wyczerpująco, tzn. w większej ilości znaków. 😛

„Zdecydowanie za mało się mówi o Chorobie Afektywnej Dwubiegunowej!” Tak sobie kiedyś pomyślałam. I za rzadko robią to pacjenci. Wiecie, że na przykład w takich Stanach jest cały ruch pacjentów dzielących się w sieci swoimi refleksjami z chorowania? Nie tylko historiami, opisami leczenia, ale właśnie refleksjami. To bardzo pomaga odczarować chorobę. Ja bym chciała podobną robotę zrobić tym blogiem. Pokazać, że ChAD to nie jest koniec świata i że nawet z diagnozą psychiatryczną może być normalnie.

Na blogu nie ma za wiele informacji o tym co robię poza nim i planuję, że póki co tak zostanie. Za to mogę Ci zaproponować 10 faktów o mnie i moim chorowaniu, który to wpis pojawił się na blogu z okazji szóstej rocznicy rozpoczęcia przeze mnie leczenia. Można go znaleźć pod tym linkiem. To najbardziej prywatny wpis, jaki tutaj umieściłam.

Mam kilka drobnostek, które może pozwolą Ci mnie nieco bardziej urealnić: mam 27 lat, mieszkam w Warszawie, kocham oglądać filmy, studiuję, lubię robić zdjęcia muralom. 🙂 I nigdy nie nauczyłam się w interpunkcję. 🙁

Moje miejsca w sieci

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu! Tylko weź proszę poprawkę na to, co napisałam wyżej: nie jestem żadnym specjalistą, mogę Ci najwyżej napisać „skonsultuj się z lekarzem/psychoterapeutą”. I nie doradzam w sprawie leków!

mail: chadonistka@gmail.com

fanpage: chadonistka

instagram: chadonistka

bloglovin: chadonistka

About

Mam Chorobę Afektywną Dwubiegunową. Jestem pacjentką, nie lekarzem, nie psychologiem, ani żadnym ze specjalistów pracujących z osobami chorującymi psychicznie. Celem tego bloga jest pokazanie, że diagnoza psychiatryczna to nie koniec świata i że z ChAD można normalnie żyć. :) Więcej o mnie pod tym linkiem.

Comments are closed.