O mnie – Chadonistka


o mnie chadonistka zdjęcie cienia na tle kostki brukowej

 

Powyżej obraz pt. Chadonistka – możemy zauważyć zarys zimowej sylwetki na tle warszawskiej kostki brukowej. luty 2017

O blogu

Moja ukochana poetka Halina Poświatowska pisała, że „z tęsknoty pisze się wiersze”. Ale dlaczego właściwie pisze się bloga?

Ja bloga założyłam, bo przyśniło mi się, że go mam. 😉 Serio, tak było! Od razu po przebudzeniu z tego wizjonerskiego snu powstała ta strona. Wcześniej długo się wahałam z taką decyzją i sen mi pomógł.

Na razie wrzucam tutaj notki głównie z dwóch tematów:

  • O chorobie psychicznej – Chorobie Afektywnej Dwubiegunowej – ChADzie, na który choruję. Uważam, że zdecydowanie za mało się mówi na ten temat, za mało się pisze o tym szczerze i w Polsce za rzadko robią to pacjenci. Wiecie, że np. w USA jest cały ruch pacjentów dzielących się w sieci swoimi refleksjami z chorowania? To bardzo pomaga odczarować chorobę. Fajnie by było, gdyby mi się udało poprzez ten blog i to moje pisanie pokazać, że ChAD to nie jest wyrok i nawet z diagnozą jeszcze może być normalnie. To by była taka moja główna misja. 😉
  • O filmach, które oglądam. To nie jest żaden sekret – uwielbiam, uwielbiam, mocno uwielbiam kino. Zdarza mi się tutaj wrzucić jakąś recenzję tego, co właśnie obejrzałam. Czy też „recenzję”, no ale staram się jak umiem najlepiej. 😛 Liczę na to, że wraz ze wzrostem liczby napisanych recenzji wzrośnie też ich jakość. 😛

Chadonistka

Nazwa bloga wzięła się oczywiście od ChADu. 😉 I hedonizmu, czyli czerpania radości z życia. Sprytna gra słów, prawda? 🙂

Kilka słów o mnie, czyli co gdzie kiedy. Mam 27 lat. Mieszkam w stolicy naszego pięknego kraju, ale oczywiście jak większość jej mieszkańców nie pochodzę stąd. Jestem tu dość nowa. Studiuję i tropię murale na ścianach kamienic. Lubię deszcz.

 

Moje miejsca w sieci

Masz pytania? Zapraszam do kontaktu!

mail: chadonistka@gmail.com

facebookowy fanpage: chadonistka

instagram: chadonistka

bloglovin: chadonistka